Doç. Dr. Oğuzhan KIRDÖK (Psikolojik Danışman / Psikoterapist)

Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programından 1995 yılında mezun oldu, akabinde Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde 1995-1998 yılları arasında İşletme İktisadı dersleri aldı.
Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü PDR programında 2004’de yüksek lisans ve 2010’da ise doktora eğitimini tamamladı. Araştırma görevlisi olarak başladığı Çukurova Üniversitesi’nde 2010 yılında yardımcı doçent, 2019 yılında da doçent unvanı aldı. Almanya Weinheim Sistemik Eğitim ve Gelişim Enstitüsü’nde 2011 yılında Sistemik Psikoterapistlik, 2019 yılında da Sistemik Süpervizörlük eğitimini tamamladı. Ayrıca  Prof Dr. Ümran Korkmazlar’ın düzenlediği Özgül Öğrenme Güçlüğü Eğitici Eğitimini almıştır.
Halen Ç.Ü. Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim dalında öğretim üyesidir. Ayrıca 2015’den beri Ç.Ü. Kariyer Planlama Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevini de yürütmektedir.
Akademik çalışmalarını çoğunlukla mesleki rehberlik ve kariyer danışmanlığı konularında yapmakta, bu konularında makale, kitap ve kitap bölümleri bulunmaktadır.